Akcja krwiodawstwa na przasnyskim rynku już w najbliższy poniedziałek

W najbliższy poniedziałek, 10 lipca na przasnyskim rynku odbędzie się stała akcja krwiodawstwa RCKiK. Tym razem towarzyszyć jej będzie akcja 4HEROS 2023.

 

Ogólnopolska kampania Honorowego Dawstwa Krwi “4HEROES 2023”, rozpoczęła się w dniu 1 lipca. Wydarzenie zakończy pierwsza w Polsce multidyscyplinarną impreza w Arenie Gliwice w dniach 2-3 września 2023 r.

Celem kampanii jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, w tym zachęcanie społeczeństwa do dzielenia się życiodajnym płynem jakim jest krew oraz promocja Wojska Polskiego, które będzie organizowało w czasie wrześniowego wydarzenia wiele atrakcji tj. pokaz sprzętu wojskowego, zawody sportowe, szkolenia i treningi.

Kampania krwiodawstwa oparta będzie o bezpośrednią działalność największego w Polsce Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion posiadającego w swoich strukturach ponad 30 oddziałów wojskowych, cywilnych, mundurowych oraz oddział internetowy, które zrzeszają krwiodawców w kraju jak również Polaków oddających krew za granicą.

 

–  Dzięki innowacyjnym możliwościom czyli unikalnej na skalę światową stronie internetowej “Portal Legion” www.legionhdk.pl połączonej z mobilną aplikacją “Legion HDK – Honorowy Dawca Krwi” na których ponad 55000 dawców prowadzi swoje profile krwiodawcy, będziemy kolejny raz w nowoczesny sposób aktywizować i nagradzać dawców oddających cząstkę siebie podczas trudnego okresu dla krwiodawstwa jakim są wakacje. W tym celu na Portalu Legion i aplikacji uruchomiony zostanie moduł kampanii dający dawcom możliwość udziału w konkursie poprzez oddanie krwi i rejestrację “donacji kampanii”. Konkurs polegać będzie na codziennym nagradzaniu kilku dawców, którym będziemy wysyłać nagrody otrzymane od sponsorów oraz losowaniu nagród głównych, w którym wezmą udział wszyscy, którzy choć raz oddali krew w wakacje i zarejestrowali w odpowiedni sposób swoją donację na Portalu Legion lub aplikacji “Legion HDK – Honorowy Dawca Krwi”. Dodatkowo podczas trwania  kampanii Oddziały Klubu HDK Legion zorganizują około 50 akcji krwiodawstwa na terenie całej Polski, by zebrać krew tak potrzebną szczególnie w okresie wakacyjnym – informują organizatorzy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments