Akcja krwiodawstwa dla małego Antosia w poniedziałek na przasnyskim rynku. Podziel się najcenniejszym darem

Już w najbliższy poniedziałek na przasnyskim rynku pojawi się ambulans do poboru krwi. Stała akcja krwiodawstwa tym razem dedykowana jest małemu Antosiowi z Przasnysza, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

 

Krwiobus pojawi się w poniedziałek, 8 maja na Rynku Miejskim. Krew będzie można oddać w godzinach od 9.00 do 13.00. Stała akcja krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie tym razem dedykowana jest małemu Antosiowi z Przasnysza. Chłopiec zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Przetaczanie krwi lub preparatów krwiopochodnych ma strategiczne znaczenie u chorych na nowotwory, ponieważ jednym z objawów choroby nowotworowej, a jednocześnie następstwem zastosowanego leczenia (chirurgii, chemioterapii lub radioterapii), może być niedokrwistość lub krwotok. Dlatego tak ważne dla pacjentów jest, by stan zapasów krwi był zawsze wysoki.

 

Przy leczeniu chemioterapią niezbędne jest także przetaczanie płytek krwi. Te z kolei, można oddać w Warszawie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zlokalizowanym przy ulicy Saskiej 63/75 w Warszawie (RCKiK Informacje dla Krwiodawców: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 17.00, wtorek, środa, piątek 7.00-14.00, sobota: 7.00 – 13.00; Rejestracja dawców tel. 22 514 60 62/26).

Dane chłopca: Antoni Goś, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego, ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments