Akcja CBŚP na terenie gminy Karniewo. Blisko tona narkotyków warta 43 miliony
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Lublinie na terenie powiatu makowskiego zlikwidowali kompletną linię produkcyjnej substancji psychotropowych w postaci 3-CMC, zabezpieczając przy tym narkotyki o łącznej wartości ok. 43 mln PLN. Śledztwo nadzorowane jest przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.
Policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego działa zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie zajmują się nielegalną produkcją narkotyków syntetycznych jak również dalszą ich dystrybucją.
– Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy doprowadziła ich do jednej z posesji w powiecie makowskim (miejscowość Krzemień, gmina Karniewo -red.) gdzie w wyniku podjętych działań funkcjonariusze ujawnili działającą linię produkcyjną 3-CMC tzw. klofedronu oraz znaczne ilości substancji psychotropowych. Ponadto ujawniono kilka tysięcy litrów odczynników chemicznych, elementy ochrony osobistej, reaktory, zamrażarki, kilkaset sztuk różnego rodzaju pojemników, kanistrów i kuwet – przekazuje podkom. Krzysztof Wrześniowski, p.o. rzecznika prasowego CBŚP.
– Na miejscu funkcjonowania laboratorium, zatrzymano jedną osobę – która w przestępczym procederze pełniła funkcję tzw. chemika. Przeprowadzone czynności wspierane były przez zespół specjalny CBŚP. Po przeprowadzeniu oględzin okazało się, iż łącznie w laboratorium zabezpieczono ponad 800 kg substancji psychotropowych – dodaje.
Tego samego dnia, na jednej z posesji w powiecie nowodworskim zatrzymano kolejną osobę, której zadaniem był bezpośredni odbiór narkotyków z miejsca produkcji, ich magazynowanie, a następnie nadawanie przesyłek z narkotykami za pomocą różnych firm kurierskich.
– Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie w powiecie wyszkowskim mężczyzny odpowiedzialnego za zorganizowanie nielegalnego laboratorium narkotyków – wyjaśnia.
– W wyniku przeprowadzonych działań, oprócz zatrzymania odpowiedzialnych za nielegalny proceder osób, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 1 tonę syntetycznych narkotyków w postaci klofedronu, mefedronu, a także marihuany, których czarnorynkowa wartość wynosi ponad 43 mln PLN. W trakcie czynności ujawniono i zabezpieczono również środki pieniężne w kwocie ponad 265 000 PLN, które pochodziły z produkcji i sprzedaży narkotyków – przekazuje rzecznik CBŚP.
Zatrzymanym mężczyznom prokurator z Lubelskiego Pionu PZ Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji i wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.
ren
O ostatnim zatrzymaniu w Jednorożcu coś wiadomo?
Zadzwoń na policję to coś ci na pewno powiedzą
No i prawidłowo
Mają rozmach sku@wesyny
Jak na Karniewo to nadal wcale nie tak dużo
Powiedział Chorzelak…
Krzysiek przestań
W sierpniu było głośno o Krzemieniu i fabryce klefedronu.
dziś dopiero podali szczegóły z CBŚ
Ale wtedy „mózgiem” był z pow. pułtuskiego a nie wyszkowskiego…
Zdusic w zarodku