Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu stawia na zajęcia praktyczne

Od wielu lat ALO Przasnysz zwraca szczególną uwagę na zajęcia praktyczne. Ogromną popularnością cieszą się zajęcia ze strzelectwa wraz ze wstępnym szkoleniem przygotowującym, organizowane na potrzeby liceum w mławskim Klubie Strzelectwa Sportowego „Kaliber”.  W celu zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa młodzieży zajęcia oraz szkolenie odbywają się pod nadzorem profesjonalnych instruktorów.

 

– Nie od dziś wiadomo, że zajęcia praktyczne to najlepsza z możliwych form nauki, dzięki której uczniowie mogą zapoznać się nie tylko ze specyfiką broni, ale także wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną w trakcie zajęć praktycznych. Jeżeli chcecie zgłębić swoją wiedzę na temat broni oraz wykorzystać ją w praktyce to zapraszamy w mury Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu. Takie atrakcje znajdziecie tylko u nas! – zachęca placówka.

 

 


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu

Pewien wąsaty Austriak też prężnie rozwiajał takie paramilitarne bojówki. A później wyszło jak wyszło.

was85
was85
11 dni temu

Pewien wąsaty Polak (i nie tylko ten) przed IWŚ prężnie rozwijali młodzieżowe organizacje strzeleckie. A później wyszło jak wyszło. Polska odzyskała niepodległość.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 dni temu
odpowiada  was85

Ale że co? Niby jakie organizacje strzeleckie rozwijał Piłsudski przed I WŚ???

was85
was85
4 dni temu

Związek Walki Czynnej, który w 1908 roku stworzył Sosnkowski zainspirowany rozmową z Piłsudskim. W 1909 roku kierownictwo ZWC objął sam Piłsudski.. To była organizacja niejawna. Na jej podstawie niedługo później powstały jawne organizacje Towarzystwo “Strzelec” i Związek Strzelecki. A już w 1912 pod komendę rady działającej przy Piłsudskim jako Komendancie ZWC weszły Związek Strzelecki i Polskie Drużyny Strzeleckie. Na ich podstawie w 1914 roku utworzono Legiony Polskie.