„Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”

Gmina Przasnysz otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej pod nazwą „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”.

 

Całkowity jej koszt to 35 107,00 zł, w tym kwota dofinansowania 26 330,00 zł. „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz” składać się będzie z czterech części. Pierwsza z nich to dwa konkursy, które zostaną przeprowadzone na terenie szkół podstawowych:

  • klasy I-IV – konkurs plastyczny pn. „Smog i dym są czymś złym”;
  • klasy V- VIII – test na temat wiedzy o czystym powietrzu

Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

– Druga część zadania polegać będzie na przeprowadzeniu warsztatów edukacyjnych w każdej ze szkół, w ramach których odbędą się zajęcia edukacyjne o tematyce antysmogowej wykonane z użyciem dużej ilości eksponatów. W ramach zajęć szkoły otrzymają materiały edukacyjne dla uczniów. Dodatkowo zakupione zostaną pyłomierze – wyjaśnia samorząd.

W ramach warsztatów edukacyjnych przygotowane zostaną broszurki uczniowskie o tematyce czystego powietrza oraz odpadów komunalnych – Szkoła Podstawowa w Bogatem, z odpadów powstaną „zabawki ze skrawka” – Szkoła Podstawowa w Lesznie, zaś Szkoła Podstawowa w Nowej Krępie przygotuje piosenkę o tematyce czystego powietrza.

– Ponadto w ramach zadania zorganizowany zostanie piknik edukacyjny dla uczniów wszystkich szkół na placu przy Szkole Podstawowej w Bogatem. Podczas pikniku odbędzie się bieg dla wszystkich uczniów pn. „Oddychamy czystym powietrzem”. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal i termos. Podczas pikniku ogłoszone zostaną wyniki oraz wręczone nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych w szkołach – dodaje Gmina Przasnysz.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments