„Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz” – piknik ekologiczny w Bogatem

W miniony piątek na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem odbył się piknik edukacyjny.

 

Zabawa odbyła się w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”, na którą to samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze dla czystego powietrza 2023.

Impreza rozpoczęła się od kilku słów na temat ekologii i środowiska naturalnego, które skierowała do dzieci i młodzieży wójt Grażyna Wróblewska. Wręczono nagrody laureatom dwóch konkursów przeprowadzonych w szkołach podstawowych z terenu gminy:

  • w klasach I-IV – konkurs plastyczny pn. „Smog i dym są czymś złym”;
  • w klasach V-VIII – test na temat wiedzy o czystym powietrzu.

– Nagrodami w konkursach były: za I miejsce: rower, nagroda za II miejsce: hulajnoga, nagroda za III miejsce: rolki. Wszystkim laureatom konkursów z poszczególnych szkół nagrody wręczyła Wójt Grażyna Wróblewska – wyjaśnia samorząd.

Jednym z elementów piątkowego pikniku był bieg pod hasłem „Oddychamy czystym powietrzem”. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal i termos.

– W pikniku również udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, którzy omówili zagrożenia jakie niesie dla klimatu i czystego powietrza wypalanie traw czy spalanie odpadów komunalnych. Piknikowi towarzyszyły animacje oraz różne gry i zabawy dla dzieci – dodaje samorząd.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments