Agnieszka Grabowska na Festiwalu im. Jana Kiepury

Trwa 54. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. W środę, 11 sierpnia w Pijalni Głównej odbył się niesamowity koncert. Publiczność biła gromkie brawa i wstawała ze swoich miejsc. Wśród artystów była pięknie śpiewająca, młoda sopranistka. To Agnieszka Grabowska z Leszna.

 

Agnieszka Grabowska jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych. Do jej sukcesów należy m.in.: I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w Warszawie, III nagroda na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie, I wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym ,,Złote Głosy’’ w Warszawie, brązowy dyplom na XIII Festiwalu Zespołów Kameralnych ,,O Warmio Moja Miła’’ im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Nagroda za najlepsze wykonanie arii Noriny z op. Don Pasquale oraz nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu im. Jana Kiepury w postaci koncertu w ramach 54 Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy Zdrój na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój. Dyplom z wyróżnieniem Internationalen Meisterkurs Musikakademie in Rheinsberg. Jest finalistką 22. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Mikulasa Schneidera Trnavsky’ego w Trnavie. Otrzymała również brązowy medal im. Stanisława Ostoi- Kotkowskiego w kategorii debiut za wybitne osiągnięcia oraz działalność artystyczną. W czasie nauki w Akademii Muzycznej otrzymywała stypendium „Nagroda Rektora” przeznaczone dla najwybitniejszych studentów.

Jest również trzykrotną stypendystką Starosty Przasnyskiego za wybitne osiągnięcia. Aktywnie uczestniczyła w działalności Koła Miłośników Opery oraz Koła Miłośników – Wykonawców Muzyki Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
Bożena
1 miesiąc temu

Brawo Agnieszko ! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.