Adam Wajrak pochwalił się grzybobraniem i rowerem z Przasnysza.

Adam Wajrak to polski działacz na rzecz ochrony przyrody, miłośnik zwierząt i natury, autor artykułów i książek. Choć wychowywał się na warszawskim Żoliborzu, od ponad 20 lat prowadzi puszczańskie życie w Puszczy Białowieskiej. Stamtąd nadchodzą jego korespondencje przyrodnicze. W jednej z nich pojawił się przasnyski wątek.

 

Adam Wajrak często angażuje się w akcje mające na celu ochronę przyrody. Od początku związany z Gazetą Wyborczą, a prywatnie – mąż biolożki Nurii Selvy Fernandez. W 2005 r. Adam Wajrak został uznany przez magazyn „Time” Bohaterem Europy. Za działania na rzecz ocalenia unikalnej Doliny Rospudy otrzymał nagrodę im Andrzeja Woyciechowskiego, a przez brukselski dziennik Europen Voice został uznany za jedną 50 osób, które wywarły największy wpływ na Europę w 2007 roku.

Na swoim profilu na portalu społecznościowym specjalista od życia przyrodniczego Puszczy Białowieskiej zamieścił wpis, w którym znalazł się przasnyski wątek. Okazuje się, że jego rower w stylu retro, podarowany mu przez żonę, został wyprodukowany w naszym mieście.

„Bardzo dzielny i niezłomny mam rowerek, który kupiła mi Nuria. Kronan się nazywa. Taka szwedzka „Ukraina” wyprodukowana w Przasnyszu. Bez przerzutek i bajerów, ale zawsze bezproblemowy. Na focenie zaniesie, albo na grzyby” – czytamy we wpisie.

Jak wyjaśnił jeden z komentatorów, chodzi o rower Kronan Army Bike przasnyskiej firmy Kross.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

Od początku związany z Gazetą Wyborczą”
To ja podziękuję…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Tomek

Masz rację. Idź do braci Karnowskich. Jak jest tylko najprawdziwsza prawda.

Ale nie zapominaj, że taki Michnik trochę siedział w więzieniu żebyśmy teraz mogli wypisywać w internecie co się komu podoba…

Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

A jeszcze lepiej wczytać się w lisickiego lub Ziemkiewicza;)