Adam Stawińki, autor książki „Mrok Północy” odwiedził Chorzele

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach na zakończenie Tygodnia Bibliotek zorganizowała spotkanie z Adamem Stawickim, politologiem, dziennikarzem i urzędnikiem samorządowym, a od niedawna debiutującym pisarzem.

 

– Jego pierwsza książka „Mrok Północy” to niezwykła podróż w czasie, która przenosi czytelnika do kresów dawnej Rzeczypospolitej, gdzie bohaterowie bronią kraju przed atakami szwedzkich wojsk. Świat przedstawiony w książce jest pełen niebezpieczeństw, intryg i szermierczych pojedynków. Jest w nim jednak miejsce także na miłość, czułość i piękno – wyjaśnia biblioteka.

Jest to pierwsza z trzech planowanych części trylogii, która poprzedza wydarzenia z cyklu powieściowego Henryka Sienkiewicza.

– Gość opowiedział o swoim zamiłowaniu do trylogii Sienkiewicza, zainteresowaniu historią, w tym historią Warszawy. Zdradził kulisy pracy nad powieścią. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pan Adam chętnie odpowiadał na pytania publiczności. Oczarował wszystkich swoją autentycznością, pasją do historii i do pisania, dzięki czemu myślę, że zyskał nowe grono czytelników – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments