Adam Niedzielski: ruszają szczepienia przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Za kilka dni ruszą szczepienia przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5 – 11 lat – informuje minister zdrowia, Adam Niedzielski.

 

3 października ruszają szczepienia przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5 – 11 lat. W drugim i trzecim tygodniu października zostanie wystawionych automatycznie około pół miliona e-skierowań dla wszystkich dzieci po ukończeniu 5 lat.

– Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat, szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5 – 11 lat – informuje minister zdrowia na konferencji prasowej.

 

Skierowania na szczepienie przypominające będą wystawiane tylko dla tych dzieci, które maja za sobą podstawowy schemat szczepień. Nie są one obowiązkowe.

Aby zarejestrować dziecko na szczepienie przeciw COVID-19 wystarczy:

  • Zadzwonić na całodobową infolinię 989.
  • Skontaktować się z wybranym punktem szczepień.
  • Skorzystać ze strony internetowej pacjent.gov.pl.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 miesięcy temu

czym w działaniu różni się 'szczepionka’ na wirusa kowid od szczepionki na wirusa grypy? podobno miała być przełomowa na bazie RNA i dawać wieczną odporność… a tu patrz, do śmierci nakłuwanie…