Adam Niedzielski: Od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego

Podczas piątkowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował przyjęcie czwartej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi dla medyków i osób zajmujących się bezpośrednio osobami chorymi na Covid-19.

 

W piątek, 12 sierpnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w trakcie której omówiono sytuację epidemiczną w kraju oraz opowiedziano o rozszerzeniu programu szczepień.

– Przez kilka tygodni, a dokładniej dwa miesiące mieliśmy do czynienia z bardzo dynamicznymi wzrostami, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. Od ostatnich dwóch dni widać, że ten proces wyhamował, a nawet odnotowujemy zmniejszenie liczby zakażeń porównując z odpowiednimi dniami z poprzednich tygodni. To samo zjawisko widzimy na podstawie innych parametrów, które obserwujemy w trakcie pandemii, a do których już się przyzwyczailiśmy. Chodzi to przede wszystkim o liczbę zleceń na badania, które są wystawiane przez różne jednostki lecznicze – mówił minister.

 

W swej wypowiedzi dodał, ze koronawirus cały czas jest z nami i trzeba się z tym liczyć, że będzie nam towarzyszył jeszcze wiele miesięcy, choć może nie w tak dużej skali, jak to było przez ostatnie dwa lata.

Podjęto decyzję o wprowadzeniu możliwości szczepienia czwartą dawką szczepionki personelu medycznego oraz osób, które bezpośrednio zajmują się pacjentami covidowymi.

– Od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką  personelu medycznego, pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów. Pierwszeństwo otrzymają osoby, które bezpośrednio zajmują się pacjentami covidowymi – dodaje minister.

W nocy z 16 na 17 sierpnia zostanie wystawionych około 400 tysięcy e-skierowań.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan kowalski
jan kowalski
1 rok temu

Aż was dupy swędzą żeby słupki zachorowań szły w górę

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Jak to można szczepionką dwudawkową opracowaną na pierwszy wariant covida szprycować się bez opamiętania jak wirus przeszdł już kilka mutacji.