Adam Niedzielski: napływ uchodźców nie powoduje przeciążenia szpitali i systemu lecznictwa

Ten bardzo duży, ogromny napływ uchodźców nie powoduje przeciążenia infrastruktury szpitalnej, czy w ogóle całego systemu lecznictwa – przekazał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

W czwartek, 17 marca minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus poinformował, że w zeszłym tygodniu w szpitalach było 2 tys. pacjentów pochodzących z Ukrainy.

– W tym tygodniu ta liczba spadła, bo spadło też tempo napływu uchodźców. W tej chwili mamy mniej więcej 1,5 tys. pacjentów – powiedział i dodał, że hospitalizacje w większości związane są z przebytymi trudami podróży, odwodnieniem i z infekcjami pojawiającymi się w zbiorowiskach ludzkich.

 

– Pacjenci, którzy wymagają długoterminowego leczenia, to są pojedynczy pacjenci. Część z nich staramy się transportować do innych krajów unijnych– wyjaśnił.

Minister zaznaczył, że kluczowe jest uzyskanie realnego wsparcia ze strony Unii Europejskiej, a w tej sprawie rozmawiał m.in. z unijną komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stellą Kyriakides.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamala
Kamala
8 miesięcy temu

Pytanie do Pana ekoniomisty udającego ministra ZDROWIA – czy napływ 2 milionów ludzi z kraju gdzie 30% zostało zaszczepionych na koronawirusa, gdzie występuje zachorowalnosć na odrę, gruźlicę czy polio NIE ma wpływu na TUuMieszkańców? bredzisz Pan.

Bogusz
Bogusz
8 miesięcy temu

Polskie niezaszczepione na „kowida” dzieci stanowiły śmiertelne zagrożenie dla dziadków i rodziców. Wtem! Milion niezaszczepionych ukraińskich dzieci na: odrę, świnkę, różyczkę, gruźlicę, „kowid” nie stanowi żadnego zagrożenia i poszły do polskich szkół, normalnie, nie zdalnie.