Absolwenci Liceum i Technikum w Chorzelach uczcili 70-lecie szkoły

Za nami chorzelski Zjazd Absolwentów Liceum i Technikum. Został zorganizowany z okazji 70 – lecia szkoły. Udział w nim wzięło ponad 200 osób.

 

W dniach od 10 do 11 czerwca 2023 roku odbywał się Zjazd Absolwentów Liceum i Technikum w Chorzelach z okazji 70-lecia szkoły. Wśród organizatorów byli Zespół Szkół Powiatowych w Chorzelach i Towarzystwo Przyjaciół Chorzel. Udział w zjeździe wzięło ponad 200 osób.

– Ogromnie dziękujemy za tak liczne przybycie wszystkim rocznikom absolwenckim, które zawitały 10 czerwca w chorzelskie szkolne mury. To była wielka przyjemność widzieć radość, uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia podczas niezliczonych spotkań. Każdy z takich uśmiechów był wystarczającym powodem, dla którego podjęliśmy taki wysiłek – dziękuje Towarzystwo Przyjaciół Chorzel.

 

Msze świętą w kościele parafialnym w Chorzelach sprawowało aż 4 księży absolwentów wraz z gospodarzem parafii, czyli księdzem Stanisławem Dziękiewiczem. Kazanie wygłosił ks. Zbigniew Jaroszewski, z rocznika maturalnego 1983. W trakcie mszy zaśpiewała schola, którą poprowadził Krzysztof Werder.

W szkole uczestnicy zjazdu mieli okazję spotkać kolegów ze wspólnej ławki oraz pedagogów.

– Sama uroczystość w szkole dostarczała wszystkim prawdziwej huśtawki nastrojów. Od radości ze spotkań z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami, przez zadumę nad pedagogami, którzy już odeszli, aż po sentymentalne podróże w przeszłość. Zdążyliśmy także wyróżnić honorowymi tabliczkami absolwentów, którzy zdobyli profesorskie szlify. Dzięki temu szkoła ma swoją aleję sław – dodaje TPCh.

Wydarzenie zwieńczyło posadzenie zjazdowego Drzewka Pamięci.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments