A może tak zostać policjantem?

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia pojawiła się bardzo interesująca propozycja – możesz zostać policjantem.

Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji? Oto szybki sposób na przejście wymaganych procedur:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • korzystający z pełni praw publicznych
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych

Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy.

Osoby zainteresowane przyjęciem do służby w Policji dokumenty powinny złożyć OSOBIŚCIE w Komendzie Miejskiej / Powiatowej Policji lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu ul. 11 – ego Listopada 37/59 (parter) we wtorek w godz. 9:00 – 18:00, oraz w środę i czwartek, w godz. 9:00 – 13:00.

W Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu dokumenty do służby w Policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

Dodatkowe informacje dotyczące postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu pod numerem tel.  29 756 72 32.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments