A czas jak rzeka, jak rzeka płynie… – Miejski Chór Męski obchodzi 10-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza na koncert

Znaczna część mieszkańców Przasnysza zetknęła się lub przynajmniej słyszała o działalności Miejskiego Chóru Męskiego. W tym roku chórzyści świętują 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji zapraszają na koncert.

 

Miejski Chór Męski swoje istnienie zawdzięcza determinacji kilku osób i pomocy ówczesnych miejskich władz samorządowych, które znalazły sposób na sfinansowanie działalności tej oddolnej inicjatywy. Władze się zmieniły, jednak wsparcie dla kontynuowania działalności chóru pozostało.

Chór uświetniał swoimi występami większość uroczystości i wydarzeń organizowanych przez miasto, stał się również kreatorem pewnych wydarzeń. W 2022 roku inicjatywa oddolna przyjęła formułę stowarzyszenia zwykłego. Pozwoliło to na pozyskiwanie środków i rozwijanie działalności. Stowarzyszenie zrealizowało szereg projektów, a niektóre z nich, takie jak „przasnyskie kolędowanie”,  „Bo gród Przasnysz to miasto jest moje” czy „Zaśpiewajmy razem Niepodległej” odbiły się szerokim echem w lokalnej społeczności.

Niezwykle ważnym elementem pracy chóru jest włączanie do swoich projektów dzieci, co zaszczepia w najmłodszych mieszkańcach miłość do swojego miasta, do ojczyzny, jak również znakomicie rozwija więzi międzypokoleniowe.

Stowarzyszenie Miejski Chór Męski Przasnysz, chcąc podziękować wszystkim, którzy wspierali działalność chóru przez to dziesięciolecie, czy to finansowo, czy swoją obecnością w czasie koncertu, organizuje koncert jubileuszowy, na który serdecznie zaprasza przasnyszan i nie tylko.

Koncert odbędzie się 9 września o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej w Centrum Aktywizacji Biznesu (budynek Starostwa Powiatowego przy ul. Św. Stanisława Kostki).

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
18 dni temu

Przasnyskie słowiki.