9-latka z gminy Przasnysz podbija serwis YouTube.

Klaudia Kopka to uczennica szkoły podstawowej w Bogatem, na co dzień jest całkiem zwyczajną dziewczynką. To, co wyróżnia ją spośród rówieśników, to wielka pasja i talent muzyczny, który objawił się już w wieku 5 lat. Rodzice dostrzegli zdolności i uznali, że warto wspierać córkę w pielęgnowaniu wyjątkowego daru. Gry na keyboardzie młodziutka mieszkanka Helenowa uczy się w Ognisku Muzycznym Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Jej talent szlifuje Zbigniew Olszak.

– Klaudia od 3 lat jest jedną z naszych muzycznych wychowanek; już 2 lata temu miała za sobą pierwsze sukcesy w konkursach keyboardzistów – mówi Zbigniew Olszak. – Klaudia jest zdolna, ma muzyczny słuch, jest bardzo rytmiczna, na egzaminach otrzymuje najwyższe noty. Uważam ją za najlepszą uczennicę, ale jest jeszcze tak młoda, że trudno powiedzieć, jaka będzie jej muzyczna przyszłość. Bardzo bym chciał, aby kontynuowała naukę, bo to zaledwie początek drogi. Na razie, z racji jej bardzo młodego wieku, nie może pewnych form ćwiczyć. To jeszcze dziecko, o małych dłoniach, więc czas na prawdziwie wyzwania i spektakularne sukcesy ciągle jeszcze przed nią. Klaudia jest w o tyle szczęśliwej sytuacji, że jej tata w młodości grał na klawiszach, dlatego będzie ją wspierał i motywował do rozwijania talentu –  mówi nauczyciel Klaudii Zbigniew Olszak.

O wyjątkowości daru Klaudii niech świadczy fakt, że dziewczynka mając zaledwie 6 lat, wystąpiła w Powiatowym Przeglądzie Keyboardzistów. Mimo, że konkurs był przewidziany dla dzieci od lat 7, Klaudia ze względu na swój talent została zakwalifikowana do występu honorowego. Na tym samym przeglądzie w 2017 r. jako najmłodsza uczestniczka zajęła drugie miejsce w grupie uczniów klas 1-3. Potem przyszły inne konkursy, a wraz z nimi dalsze sukcesy. Sama Klaudia w rozmowie z nami przyznaje, że jej pasją nie jest jedynie gra na keyboardzie, ale chciałaby również rozwijać się w kierunku śpiewu.

„Barka” w wykonaniu Klaudii przekroczyła milion wyświetleń!

Na serwisie YouTube powstał kanał o nazwie „Klaudia Muzyczna”, gdzie dziewczynka prezentuje swoje umiejętności. Możemy posłuchać jak gra na instrumencie oraz posłuchać piosenek przez nią śpiewanych. Jeden z jej pierwszych utworów „Barka”, który zagrała na klawiszach  w wieku 6 lat, osiągnął już ponad milion dwieście tysięcy wyświetleń(!). W tej chwili kanał ma 4 tys. subskrybentów, a ich liczba stale rośnie. Jak przyznaje pan Grzegorz, ojciec dziewczynki, ilość subskrypcji w ciągu ostatnich tygodni zwiększa się w zaskakującym tempie.

– Cieszę się, że moja córka postanowiła szlifować swoje umiejętności i prezentować swój dorobek w internecie. Ona bardzo lubi muzykę, a gra na instrumencie to pasja, która sprawia jej radość. Jako rodzic mogę się jedynie cieszyć, że moje dziecko się rozwija. Jestem zdania, że nie powinienem w tym przeszkadzać, ponieważ obecnie dzieci zbyt wiele czasu spędzają na komputerowych grach i powierzchownych internetowych kontaktach. Oderwanie ich od laptopa lub tabletu i zainteresowanie czymś innym uważam za dużym sukces – mówi Grzegorz Kopka.

Również i my mamy nadzieję, że uzdolnionej dziewczynce nie zabraknie zapału do dalszej pracy i za kilka lat talent młodziutkiej mieszkanki gminy Przasnysz będzie sławny na całą Polskę.

M. Jablońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments