86-letni senior wpuścił do domu osobę podającą się za urzędnika. Stracił swoje oszczędności

Oszust podający się za urzędnika zaoferował pomoc w uzyskaniu dotacji do emerytury, wszedł do domu 86 – letniego seniora i wykorzystując jego nieuwagę zabrał mu kilkanaście tysięcy oszczędności.

 

We wtorek, 24 maja będącego na spacerze 86 – latka zaczepił mężczyzna podający się za urzędnika, który pomaga w pozyskiwaniu dotacji do emerytury.

– Namówił seniora do współpracy i kazał, by ten poszedł do domu i przygotował dokumenty, a on zjawi się w jego mieszkaniu – informuje asp. Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Tak też się stało. – W mieszkaniu „fałszywy urzędnik” powiedział, że aby uzyskać dotację senior musi posiadać gotówkę, bo to jest warunkiem otrzymania dopłaty. 86 – latek pokazał mu swoje oszczędności. Niestety po wyjściu „oszusta urzędnika” okazało się, że pieniądze zniknęły – dodaje.

 

Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami. Sprawcy mogą podawać się za pracowników administracji, opieki społecznej, itp. Są to osoby, które często potrafią wzbudzić zaufanie, a tym samym wykorzystać łatwowierność i naiwność ofiary. Każdą takiego typu kradzież bądź oszustwo, albo jego próbę, należy zgłaszać na policję.

– Apelujemy również do najbliższych i opiekunów osób starszych o to by, przestrzegali swoich bliskich o tego typu przypadkach oszustw. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments