82-letni mężczyzna chciał zainwestować w akcje rurociągu gazowego. Stracił ponad 70 tysięcy

82 – latek chciał zainwestować pieniądze w akcje rurociągu gazowego, wziął kredyt – został oszukany na znaczną sumę pieniędzy. Policja apeluje: Pamiętajmy, że chęć szybkiego zysku może spowodować utratę oszczędności całego życia.

 

Ponad 70 tysięcy złotych stracił 82 – letni mieszkaniec naszego regionu, który postanowił zainwestować pieniądze w rzekome akcje znanego rurociągu gazowego.

– Mężczyzna 24 listopada bieżącego roku znalazł na popularnym portalu społecznościowym ogłoszenie dotyczące możliwości inwestowania po okazyjnej cenie w akcje znanego rurociągu gazowego. Ostrołęczanin kliknął w baner reklamowy nawiązując kontakt, jak mu się wydawało z doradcą inwestycyjnym. Senior szybko postanowił ulec namowom doradcy i przelał na wskazane przez niego konto pieniądze – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka

– Niestety senior dał się namówić na zainstalowanie aplikacji do zdalnego pulpitu, dzięki czemu oszuści przejęli jego konto internetowe. Ostrołęczanin wspólnie z doradcą przelali na „inwestycje” kwotę 70 tysięcy złotych, zdecydowana większość tych pieniędzy pochodziła z kredytu jaki 82 – latek zaciągnął za pośrednictwem internetu na poczet przyszłych zysków – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments