82-latek liczył na szybki zarobek. Został oszukany

82 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego chciał zarobić pieniądze poprzez inwestycję w akcje.  Niestety został oszukany i stracił pieniądze.

 

Pomimo licznych apeli i informacji, okazuje się, że oszustwa internetowe nie tylko nadal są skuteczne, ale jest ich coraz więcej. Tym razem swoje oszczędności stracił 82 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Kiedy zorientował się, że został oszukany zgłosił sprawę na policję.

– Oszukany senior przeglądał strony internetowe i na jednej z nich zobaczył informację o inwestowaniu w akcje i szybkim zarobku. Zainteresował się ofertą, kliknął w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu. Zadzwonił do niego fałszywy „doradca finansowy” mówiący z akcentem wschodnim – relacjonuje Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

– Kiedy mężczyzna zdecydował się na inwestycje, wpłacił na podane konto 1000 złotych. Oferowały zysk z inwestycji miał wynieść 12 000 złotych. Oszust podający się za doradcę finansowego tak zmanipulował 82 – latka, że pod pretekstem pomocy w inwestycji senior zainstalował aplikację oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu. Przekazał również swoje dane. Kiedy zorientował się, że został oszukany zgłosił sprawę na policję – podaje rzeczniczka KPP.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments