81 ochotników rozpoczęło „Wakacje w WOT”

W piątek 25 czerwca odbyło się powołanie od terytorialnej służby wojskowej, które rozpoczęło szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje w WOT”. Dziś, 28 czerwca wcielani są absolwenci klas mundurowych na szkolenie w ramach skróconej służby przygotowawczej. Jest to pierwsze takie szkolenie realizowane przez 5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.

 

W piątek wakacje w mundurze rozpoczęło 81 ochotników z rejonu północnego Mazowsza. Ze względu na wakacyjny termin szkolenia dużą część kandydatów na żołnierzy stanowią ludzie młodzi, aż 26 % wcielonych to młodzież w wieku 18 – 20 lat, natomiast osoby między 20, a 30 rokiem życia stanowią 20% szkolonych. Wakacyjna „16” oprócz terminu, nie różni się niczym od systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Oborny Terytorialnej. Tradycyjnie zakończy się przysięgą wojskową 9 lipca.

28 czerwca, do koszar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Wojska Polskiego zjechali absolwenci klas mundurowych, trzynastu szkół ponadpodstawowych z całego województwa mazowieckiego, w tym z siedmiu z rejonu odpowiedzialności brygady, m.in. Płońska, Pułtuska, Ostrołęki, Wołomina czy Siedlec. Szkolenie ma charakter ogólnowojskowy i potrwa 12 dni. Szkolenie w ramach służby przygotowawczej przeprowadzone zostanie przez żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej równolegle ze szkoleniem podstawowym ochotników na terytorialsów. Jego zwieńczeniem będzie złożenie przysięgi wojskowej 9 lipca.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patriota
Patriota
1 miesiąc temu

Przyszli żołnierze którzy będą bronić granic przed Rosją! Chwała wielkiej POLSCE !
Chwała wam!