80 tysięcy złotych dla KS Orzyc Chorzele

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z przedstawicielami Klubu Sportowego Orzyc Chorzele dotyczącą przekazania na rok 2022 dotacji w wysokości 80 tys. złotych. Ze strony klubu umowę podpisali: prezes Maciej Wierzbicki oraz wiceprezes Tadeusz Tyjewski.

 

Burmistrz, podczas spotkania podziękowała oraz wręczyła specjalną statuetkę za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sportu i piłkarstwa – Tomaszowi Piaseckiemu, prezesowi KS Orzyc w Chorzelach w latach 2014 – 2022.

– Przez te 8 lat, kiedy piastował pan stanowisko prezesa KS Orzyc Chorzele, mogliśmy obserwować jak z pasją i zaangażowaniem działał pan dla dobra i rozwoju klubu. Powodem osobistej satysfakcji niech będzie fakt, iż działalność ta w nieoceniony sposób przyczyniła się do upowszechnienia sportu oraz promocji Miasta i Gminy Chorzele. Dlatego dziękuję za poświęcony czas oraz bardzo dobrą i owocną współpracę – podkreśliła burmistrz.

 

Gratulacje i podziękowania otrzymali również nowy prezes – Maciej Wierzbicki i wiceprezes Tadeusz Tyjewski.

W istniejącym od 1946 roku klubie, korzystając z bardzo dobrej bazy sportowej i wsparcia finansowego władz gminy, sponsorów oraz fachowej pracy pasjonatów, czynnie trenuje pod czujnym i profesjonalnym okiem opiekunów ok 100 osób – dorosłych, dzieci i młodzieży.

Zadanie, na które zostanie wykorzystana dotacja nosi nazwę „Piłka nożna najlepszym sposobem na krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży”. Tym samym w kolejnym już roku możliwa będzie, na odpowiednim poziomie, organizacja zajęć i zawodów sportowych, udział w nich, realizacja programów szkoleniowych dla uczestników, czy zakup sprzętu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments