8 wskazówek jak poprawnie zamontować wyciągarkę elektryczną

Mocowanie wyciągarki elektrycznej wymaga zadbania o szereg spraw, które składają się na jej prawidłowe podłączenie do samochodu. Należy zastosować się do szczegółowych instrukcji, aby uniknąć popełnienia ewentualnych błędów. Poznaj wskazówki, które pozwolą Ci wykonać to zadanie w bezpieczny i kontrolowany sposób.

 

1. Upewnij się, że wyciągarka elektryczna była poddana konserwacji

Przed zastosowaniem wyciągarki elektrycznej należy upewnić się, że jest ona nasmarowana. Jeśli posiadasz model używany, sprawdź czy jej części na pewno są odpowiednio nasmarowane. W przypadku nowego modelu, który dopiero wyszedł ze sklepu, możesz użyć wyciągarki z pominięciem tego kroku. Pamiętaj o tym, że lina stalowa dołączona do produktu wymaga nasączenia olejem.

2. Odpowiednio rozłóż linę na podłodze

Ważnym krokiem w trakcie instalacji wyciągarki elektrycznej jest odpowiednie rozłożenie nowej liny. Aby tego dokonać, należy rozwinąć linę stalową i ułożyć ją na podłożu. Robiąc to, trzeba zwracać uwagę na węzły i zagięcia – w najlepszym przypadku powinna ona być całkowicie prosta. Jeśli na bębnie znajduje się stara lina, należy ją zdemontować, pamiętając o tym, jak była założona. Więcej na ten temat dowiesz się na dragonwinch.com

3. Zamocuj wyciągarkę pamiętając o względach praktycznych

Mocowanie wyciągarki elektrycznej wymaga połączenia jej ze skrzynką z przekaźnikami. Można zrobić to na różne sposoby, w tym mocując skrzynkę do samochodu lub łącząc wyciągarkę ze skrzynką. Najważniejsze jest, aby skrzynka z przekaźnikami była zamocowana w sposób solidny i odporny na wibracje. Istotne jest to, aby wyciągarka była zamocowana w miejscu, które umożliwi łatwe, praktyczne i bezpieczne użytkowanie.

 

4. Pamiętaj o odpowiednim podłączeniu do zasilania

Akumulator należy podłączyć w zgodzie z instrukcją dostarczoną przez producenta wyciągarki. Proces ten składa się zwykle z dwóch kroków, co obejmuje podłączenie wolnego końca długiego czarnego kabla do bieguna (-) zasilania. Następnie, należy podłączyć wolny koniec długiego czerwonego kabla do bieguna (+) zasilania.

5. Zainstaluj wyciągarkę przy pomocy dołączonych części

Prawidłowy montaż wyciągarki powinien odbywać się przy użyciu dołączonych do zestawu części. Należy wykorzystać wszystkie śruby, podkładki i nakrętki. Przy prawidłowym montażu prowadnicy liny, lina powinna nawijać się na bęben. Śruby mocujące powinny mieć odpowiednią długość – nie być zbyt krótkie ani zbyt długie. Stopy mocujące nie powinny stykać się ze śrubami mocującymi prowadnicę.

6. Pamiętaj, aby odpowiednio trzymać nakrętkę kontrującą

Aby zapobiec uszkodzeniom wyciągarki, należy zadbać o to, aby unikać przekręcenia śruby poprzez odpowiednie trzymanie nakrętki kontrującej kluczem.

7. Zadbaj o bezpieczne rozłożenie kabli

Kable wyciągarki powinny być odpowiednio ułożone. Należy upewnić się, że przewody prowadzące nie przebiegają obok ruchomych części, ponieważ mogłoby to wpłynąć niekorzystnie na izolację lub sam przewód. Żaden z kabli nie powinien być prowadzony po ostrych krawędziach – w przeciwnym wypadku może dojść do ich przecięcia. Należy zapewnić, aby kable leżały z dala od gorących powierzchni.

8. Zastosuj specjalną płytę montażową

Wyciągarka elektryczna do samochodu powinna być zainstalowana na specjalnej płycie montażowej. Standardem jest, aby dla masy 5 ton zastosować minimalną grubość płyty 6 mm. Płyta wyciągarki powinna być dostosowana do uciągu. Należy mieć na uwadze dostosowanie śrub do grubości płyty.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.