8. edycja Polskiego Ładu. Powiat chce wyposażyć oddział senioralny i szpital. Miasto stawia na drogi, wychowanie i edukację

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków do 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Nabór trwał do 16 sierpnia 2023 r. Jakie  inwestycje chcą zrealizować burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski i starosta powiatu przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski?

 

Miasto Przasnysz złożyło trzy wnioski o dofinansowanie, dwa z nich obejmują przebudowę miejskich dróg, zaś jeden dotyczy modernizacji przedszkoli oraz szkoły:

  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę ulic w Przasnyszu (ulice: Nowowarszawska, Jana Kilińskiego ) – Przebudowa ulic Nowowarszawskiej i Jana Kilińskiego – kwota wnioskowanych środków  1 900 000,00 zł;
  • Poprawa warunków edukacji przedszkolnej i szkolnej poprzez modernizację miejskich placówek oświatowych w Przasnyszu – Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 2 w Przasnyszu. – kwota wnioskowanych środków 6 715 000,00 zł;
  • Uzupełnienie systemu komunikacyjnego w Przasnyszu poprzez budowę i rozbudowę ulic: Polnej, ks. Jana Twardowskiego i W. Pileckiego – budowa ulicy W. Pileckiego i ks. Jana Twardowskiego i Rozbudowa ul. Polnej – kwota wnioskowanych środków 7 595 250,00 zł.

 

Powiat Przasnyski postawił w główniej mierze na ochronę zdrowia. Chodzi o wyposażenie szpitala oraz utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej. Jeden wniosek obejmuje budowę nowego budynku szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami w Przasnyszu:

  • Utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) w SPZZOZ w Przasnyszu z możliwością leczenia osób zarażonych wirusem Sars-CoV-2 – etap II.

Realizacja zadania polega na rozbudowie, przebudowie i wyposażeniu istniejącego parterowego budynku garażowo-magazynowego wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania, wchodzącego w skład Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu (ul. Sadowa 9) i zaadoptowaniu go na potrzeby nowo tworzonego w regionie oddziału całodobowej, długoterminowej opieki nad osobami starszymi, z możliwością przekształcenia w oddział izolowany w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 9.400.000,00.

Kwota wnioskowanych środków (w PLN): 7.990.000,00

  • Usprawnienie obsługi pacjenta w SPZZOZ w Przasnyszu poprzez modernizację infrastruktury sprzętowej i informatycznej.

Inwestycja przewiduje modernizację infrastruktury Szpitala w Przasnyszu obejmującej swym zakresem wymianę przestarzałego technologicznie sprzętu medycznego i wyposażenia w Centralnej Sterylizacji, Pracowni Serologii, Pracowni Endoskopowej oraz w wybranych oddziałach szpitalnych. Przedsięwzięcie zakłada również dostosowanie sprzętu informatycznego do aktualnych uwarunkowań społeczno-prawnych.

Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 2.340.000,00.

Kwota wnioskowanych środków (w PLN): 1.989.000,00.

 

  • Utworzenie kompleksu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w tym uzyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii i ekspertyz, łącznie z prawomocną decyzją pozwolenia na budowę; wykonanie robót budowlanych; nadzór autorski i inwestorski oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zakres robót budowlanych obejmuje:

– budowę nowego, dwukondygnacyjnego budynku SOSW w Przasnyszu;

– budowę sali gimnastycznej;

– zagospodarowanie terenu, w tym budowę parkingu, placu zabaw oraz wiaty śmietnikowej;

– zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia.

Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 30.000.000,00.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A nasz Brązowy Nosek dostanie w tym rozdaniu miejsce biorące, czy też znowu będzie ekscytacja zwycięstwem nad chorzelskim rywalem?

3groszeBonka
3groszeBonka
1 miesiąc temu

brazowy czy ryzy nosek nie dosc ze wszedl tak gleboko makreli w otwor , to w srodku jeszcze przeszczesliwy pława i na bronzowo sie opala
oczywiscie w przerwach charatania

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

A ja mam pytanie do Burmistrza co na Kilińskiego trzeba remontować ?
Zróbcie moze ulice piaskowo – żwrowe, dla innych mieszkańców naszego miasta, którzy w okresie opadów lub zimy nie mogą się wydostać ze swoich domów

Poczciwy
Poczciwy
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Ulica Kilińskiego koło KEN i SP2 – zobacz jak ona wygląda w momencie kiedy nie będzie na niej samochodów. Parking po lewej to fale Dunaju, podobnie jezdnia. Ten fragment ulicy jest pofalowany niczym Bałtyk podczas sztormu