77. Rajd Polski z odcinkiem specjalnym pod Przasnyszem!

Załogi startujące w jubileuszowym 77. Rajdzie Polski będą miały do pokonania 14 odcinków specjalnych liczących nieco ponad 200 kilometrów. Wśród nich znajdzie się szutrowy oes pod Przasnyszem. Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy wieczór, 18 czerwca na torze Mikołajki Arena.

 

– W sobotę, 19 czerwca rozegranych zostanie 7 oesów. 6 z nich to dwukrotnie przejeżdżane trzy próby sportowe w okolicach Ełku i Olecka. Na zakończenie sobotniego etapu znów spotkanie na torze Mikołajki Arena i widowiskowy oes w kształcie „ósemki”, podczas którego dwie załogi rywalizują jednocześnie. W niedzielę, 20 czerwca na zawodników czekają kolejne 4 odcinki specjalne w pobliżu Mikołajek, a następnie dojazd do Warszawy. Po drodze jeszcze jeden szutrowy oes, debiutująca w rajdzie próba w okolicach Przasnysza. A w sercu Warszawy ostatni z wymagających odcinków o nazwie Rally Poland 100th Anniversary – informują organizatorzy.

 

Debiut Przasnysza na rajdowej mapie Polski stał się możliwy dzięki staraniom AMK Rzemieślnik.

– Zawodnicy przyjadą do Przasnysza w czwartek, 17 czerwca, aby zapoznać się z trasą, w niedzielę jadąc z Mazur będą mieli krótka przerwę serwisową w Chorzelach, po czym ścigać się będą przez trzy gminy naszego powiatu na odcinku o długości ponad 17 kilometrów – powiedział naszemu serwisowi Andrzej Miecznikowski, prezes AMK Rzemieślnik, zaznaczając, że nie może jeszcze podać dokładnej trasy przejazdu.

 


 

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

Świetnie, gratulacje 🙂

Marta
Marta
1 rok temu

WOW. I to jest wiadomość. Brawo AMK!