77. Rajd Polski – odcinek specjalny Przasnysz [FOTO]

W miniony weekend odbył się jubileuszowy 77. Rajd Polski. Zawodnicy rywalizowali na 14 odcinkach specjalnych liczących nieco ponad 200 kilometrów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż na rajdowej mapie Polski pojawił się nowy szutrowy oes pod Przasnyszem.

 

Niemal 18 – kilometrową trasę przebiegająca przez trzy gminy powiatu przasnyskiego najszybciej pokonali Craig Breen i Paul Nagle. Andreas Mikkelsen i Ola Floene uzyskali drugi czas, trójkę zamknęli  Alexiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow.

Debiut Przasnysza w Rajdzie Polski nie byłby możliwy gdyby nie starania klubu AMK Rzemieślnik.

– Przygotowania przasnyskiego odcinka rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Samo planowanie trasy to czasochłonna procedura. Trzeba zadbać o wszystko, przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników, jak i kibiców. Nad otaśmowaniem oesu pracowali członkowie AMK Rzemieślnik, natomiast w dzień rajdu byli zabezpieczeniem. Kilku członków obstawiało również i inne odcinki, między innymi w charakterze sędziów. Cieszę się, że wszystko odbyło się zgodnie z planem i mam nadzieję, że w kolejnych latach Rajd Polski powróci do Przasnysza – powiedział nam prezes AMK Rzemieślnik Andrzej Miecznikowski.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments