72-letnia seniorka jechała „siódemką” pod prąd. Zapłaci wysoki mandat

Policjanci z grupy SPEED, każdego tygodnia zatrzymują kolejnych piratów drogowych, prowadząc kontrole na drogach całego regionu. Nie brakuje bowiem kierowców, dla których znaki drogowe nie mają większego znaczenia, podobnie jak obowiązujący kierunek ruchu.

 

Kilka dni temu, patrol grupy SPEED, zatrzymał na trasie S7, kierującą volkswagenem 72-letnią mławiankę.

– Kobieta jechała w kierunku Warszawy, lewym pasem, pod prąd. Interweniujący patrol zatrzymał kierującą i poprowadził do najbliższego, bezpiecznego zjazdu z trasy – informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Jazdą pod prąd kierująca mogła doprowadzić do tragedii. Policję zaalarmowali inni kierowcy. Seniorka została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł i 15 punktami karnymi.

To jak się okazuje nie jedyna tego typu sprawa w powiecie mławskim w ostatnich dniach.

Interweniujący patrol grupy SPEED zatrzymał 24-letniego obywatela Mołdawii, kierującego renault.

– Mężczyzna zlekceważył znak B2 „zakaz wjazdu” i jechał ulicą jednokierunkową pod prąd. Jak się okazało podczas kontroli, nie miał także uprawnień do kierowania. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Sprawa zostanie skierowana do sądu – przekazuje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
24 dni temu

Skoro to nie pierwszy taki przypadek to przyczyna nie leży po stronie kierujących tylko znaków drogowych? Nasze oznaczenia drogowe wołają wielokrotnie i pomstę do nieba i często są nastawione na „łapanie kierowców. Przykład: światła na skrzyżowaniu Jabłonnej z Modlinska, które zmieniają się błyskawicznie. Wjeżdżasz na zielonych na skrzyżowanie, błyskawicznie światła zmieniają się na czerwone i masz zrobione zdjęcie. To karygodne!!!