70 tys. złotych na sprzęt do zdalnej edukacji dla szkół z gminy Chorzele.

Pieniądze będą przeznaczone na zakup 35 laptopów z oprogramowaniem, które trafią do miejskich i gminnych szkół podstawowych, a następnie do dzieci na potrzeby zdalnej edukacji. Otrzymany grant nie wymaga wkładu własnego.

 

Od 1 kwietnia 2020 roku samorządy mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu sprzętu dla uczniów, którzy nie posiadają urządzeń umożliwiających im realizację zdalnych lekcji.

-Gmina już wcześniej ustaliła z dyrektorami szkół, ilu uczniów nie posiada własnych komputerów, dzięki czemu już pierwszego dnia naboru, burmistrz złożyła stosowny wniosek. 16 kwietnia otrzymaliśmy informację o przyznaniu maksymalnej kwoty możliwej do pozyskania przez naszą gminę – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

-Sprzęt przekażemy wkrótce do naszych szkół, a następnie, na czas nauki zdalnej trafi on do dzieci wytypowanych przez dyrektorów, którzy zebrali informacje o potrzebach od rodziców – dodaje.

Program: ,,Zdalna szkoła” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
x D
x D
1 rok temu

Socjalizm pełną gębą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  x D

Przynajmniej wiesz, na co idą Twoje podatki ?. Rozdajemy laptopy, rozdajemy maseczki, tylko że ktoś musi na to zapracować. No ale ważne, żeby suweren był zadowolony. Poszło 500 plus na każde dziecko, a i tak duża część dzieci nie ma komputera. A przecież można byłoby zainwestować w edukację tych dzieciaków, w opiekę zdrowotą. Nawet w posiłki w szkole dla wszystkich finansowane z budżetu. Żeby dzieci mogły zjeść razem obiad i żeby nie było dzielenia, że ktoś jest lepszy a ktoś gorszy. Ale najprościej dać kasę do ręki, niech się ludziska cieszą, jaka władza dobrotliwa. Tyle że jak widać wiele dzieci… Czytaj więcej »