6,5 miliona wsparcia dla przasnyskiego szpitala. Na co zostaną przeznaczone środki?

Przasnyski szpital otrzymał prawie 6,5 mln złotych z konkursu dla szpitalnych oddziałów ratunkowych z Funduszu Medycznego. Zapytaliśmy na co zostaną przeznaczone pieniądze.

 

Konkurs z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych ogłoszono 27 stycznia. We wtorek, 19 września poznaliśmy wyniki.

– Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie – mówiła minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Lista zakupów, które zamierza zrealizować przasnyski szpital jest długa i szczegółowa. Poprosiliśmy zatem dyrektora SPZZOZ, Zbigniewa Makowskiego w Przasnyszu o wymienienie najważniejszych sprzętów czy wyposażenia, które uda się dzięki pozyskanym pieniądzom nabyć.

W wykazie znalazły się m.in. „urządzenia/systemy do dezynfekcji/dekontaminacji pomieszczeń, defibrylatory (transportowy / z możliwością teletransmisji zapisu EKG), respiratory (w tym również noworodkowy), ultrasonograf urologiczny, aparaty do znieczulenia, urządzenia do monitorowania płytkości znieczulenia (BIS), aparaty EKG i cystoskop giętki” – podaje szpital.

W planach zakupowych są także: gastroskop + myjnia, bronchofiberoskop, system informatyczny RTG, aparat EEG, densytometr, a także system serwerów wraz z firewallem i oprogramowaniem oraz zestawy komputerowe.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niusia
Niusia
1 miesiąc temu

A kto te urządzenia obsłuży? Z lekarzami specjalistami to u nas krucho

Szymon
Szymon
1 miesiąc temu
Reply to  Niusia

Starosta z proboszczem

To nieuczciwe
To nieuczciwe
1 miesiąc temu
Reply to  Szymon

Oni każą siebie zbadać i swoje rodziny. Lekarza specjalistę sprowadzą dla siebie a zapłacą za to z naszych składek j podatkow

Wow
Wow
1 miesiąc temu

Dotacje? Na dzisiejszej sesji powiatu było: „Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie części powierzchni sal chorych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu (Nr druku 517/2023).
To jest już przygotowanie do sprzedaży szpitala. Dla kogo wiec te dotacje?

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu

A może karetka reanimacyjna z lekarzem z tych pieniedzy?

Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu

Na kampanie pis