65-latek stracił 12 tys. zł. Chciał inwestować w kryptowaluty

65 – letni mężczyzna zainwestował swoje oszczędności w wirtualne waluty i stracił 12 tysięcy złotych. „Działajmy rozsądnie i nie ulegaj złudnym wizjom dużego, szybkiego zysku oferowanego przez przestępców” – apelują policjanci.

 

65 – letni mężczyzna zgłosił, że padł ofiarą oszustów zajmujących się rynkiem kryptowalut.

– Mężczyzna poinformował, że kilka tygodni temu, na jednym z portali społecznościowych skontaktowała się z nim kobieta, która zachęcała do zainwestowania na rynku kryptowalut. Kobieta przekonywała 65 – latka, że od kilku lat zajmuje się inwestycjami na rynku walutowym, zatrudnia wielu analityków finansowych i jeszcze nigdy nie poniosła żadnych strat. Skuszony możliwością szybkiego zarobku mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i wykonał kilku przelewów na wskazane przez kobietę rachunki bankowe – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, oficer prasowa ciechanowskiej policji.

Na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze. Jednak gdy próbował je wypłacić, okazało się, że jego konto zostało zablokowane.

– Wtedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 12 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

„Zachowaj ostrożność jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty, konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty, wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają „analitycy” kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo”

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments