62-latek stracił 200 tysięcy złotych. Uwierzył oszustowi podającemu się za policjanta

Mężczyzna próbował potwierdzić tożsamość oszusta dzwoniąc na numer alarmowy. Niestety, nie rozłączył poprzedniej rozmowy. Stracił ogromną sumę pieniędzy.

 

Do 62 – latka na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna. Podał się za policjanta i stwierdził, że prowadzi śledztwo w sprawie hakerskiej grupy przestępczej, która włamuje się na konta bankowe. Fałszywy funkcjonariusz poprosił o pomoc.

– Mężczyzna chcąc potwierdzić, że rozmawia z prawdziwym policjantem zadzwonił na zasugerowany przez oszustów numer 997. Wcześniej nie rozłączył jednak rozmowy. W słuchawce usłyszał głos kobiety, która potwierdziła wersję oszusta – informuje makowska policja.

 

– Podczas rozmowy oszust wzbudził zaufanie 62-latka do tego stopnia, że 62-latek powiedział w jakim banku posiada konto, przekazał swój numer telefonu, a później kody weryfikacyjne przychodzące w wiadomościach tekstowych na jego telefon komórkowy. Poprzez tego typu działanie oszuści wypłacili z konta 62-latka ponad 200 tysięcy złotych – dodaje.

Policja przypomina, że funkcjonariusze telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, nie proszą też o przekazanie pieniędzy, ani kodów i haseł do konta bankowego.

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
22 dni temu

W tym wieku być naiwnym, przecież to nie stara osoba

FAKEER BEN AL-RIMI
FAKEER BEN AL-RIMI
21 dni temu
Reply to  Henryk

jak nas KOchani wpuscicie i dojdziemy do wkladzy to takie oszustwa bedziemy karali zgodnie z prawem , Po legalnym wprowadzeniu do prawa wiekszoscia glosow kooranicznych praw bedzie obcinanie konczyn na rynku
Skoncza sie oszustwa i zapanuje porzadek
POprawa bedzie odczuwalna.
glosujcie na poko euro spoko, kanfiederacyje Czaki2050, peesele
Oni pomoga nas wpuscic z bialorusi.

Lukasz
Lukasz
22 dni temu

Myślę że powinny być spotkania z policjantami nap z dzielnicowym aby wyjaśnił trochę jak działają oszusci, takich tu nie brakuje

Amator
Amator
21 dni temu
Reply to  Lukasz

To by zaraz powiedzieli „co to za pierdo*****?” i „głupich chcą z nas zrobić”.

Lukasz
Lukasz
22 dni temu

Warto zwrócić uwagę na to że oni wiedzą do kogo mają dzwonić, nie do pierwszego lepszego z ulicy który nie ma siana

Joanna
Joanna
21 dni temu
Reply to  Lukasz

No właśnie. I to dobre pytanie SKAD wiedzą że delikwent ma ze 200.000 zł na koncie? Przecież nie dzwonią do golidup..ca co ma pół ostatniej renty I kredyt. Może śledczy przyjrzą się pracownikom banków? Bo a nuż są umoczeni w sprzedaż danych???

Becia
Becia
22 dni temu

Skąd taka kasa???

Mela
Mela
21 dni temu
Reply to  Becia

Z pracy.