60 seniorów z Miasta i Gminy Chorzele z własną Ogólnopolską Kartą Seniora.

W środę, 22 stycznia 2020 roku, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zorganizowało na auli Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach spotkanie informacyjne dla seniorów i przedsiębiorców z Miasta i Gminy Chorzele. Dotyczyło ono Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora w Powiecie Przasnyskim. W wydarzeniu wzięli udział: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy oraz Prezes Klubu Seniora w Chorzelach Maria Wróblewska. Firmę F.H.U. Urbanowski reprezentował Tomasz Abramski.

Uroczystego wręczenia Certyfikatu ,,Firma Przyjazna Seniorom” dokonali Paweł Mostowy i Maria Wróblewska. Członek Zarządu złożył życzenia seniorom w imieniu własnym i starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zachęcił też zgromadzonych do włączenia się do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Prezes Klubu opowiedziała o historii, formach spędzania czasu wolnego i inicjatywach podejmowanych przez tę organizację. Klub Seniora w Chorzelach zrzesza 40 seniorów. Najstarszą członkinią Klubu jest Cecylia Niksińska.

Pracownik Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Łukasz Gołaś, udzielił uczestnikom spotkania szczegółowych informacji o programie. Podczas spotkania wręczono opaski odblaskowe, a także wspomniano w kilku słowach o najczęstszych zagrożeniach, związanych z manipulacją i oszustwami, na które osoby starsze są najbardziej narażone.

Pływalnia w Chorzelach jest 6. punktem, który honoruje Ogólnopolską Kartę Seniora w powiecie przasnyskim. Kartę posiada już 280 osób, które ukończyły 60 lat. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu będzie kontynuowało spotkania z seniorami i przedsiębiorcami w celu dalszego rozwoju Programu OKS. Powiat Przasnyski, wraz z krakowskim Stowarzyszeniem MANKO i Magazynem Głos Seniora, prowadzi wzmożone działania w dotarciu do jak największej liczby seniorów i firm, które mogłyby współtworzyć ten program.

Ogólnopolska Karta Seniora jest imienna, bezpłatna i bezterminowa. Upoważnia do zniżek, promocji lub rabatów na produkty lub usługi w tych punktach w całym kraju, które przystąpiły do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Posiada ją już 330 000 seniorów i można z niej korzystać w ponad 2 000 punktach, niemal w całym kraju. W rozwijanie Programu jest zaangażowanych 140 samorządów.

W celu przystąpienia do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu (w przypadku seniorów) lub zgłoszenie partnera do programu (w przypadku przedsiębiorców) – dostępne na stronie powiatu. Wniosek można pobrać i wypełnić w domu lub osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu (pokój nr 74), albo przesłać skan wypełnionego wniosku e-mailem: promocja@powiat-przasnysz.pl lub pocztą tradycyjną na adres Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, ul. Św. St. Kostki 5, 06-300 Przasnysz, z dopiskiem Karta Seniora, pokój nr 74. Kartę wydamy od ręki lub prześlemy pocztą. Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 29 752 22 70 wew. 124.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments