6 ujawnionych nieprawidłowości – to wynik sierpniowej lustracji dróg w okolicach szkół w powiecie przasnyskim

Policjanci z przasnyskiej drogówki zakończyli lustrację dróg w rejonach szkół na terenie powiatu przasnyskiego. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 6 nieprawidłowości.

 

Wzorem lat ubiegłych przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z przasnyskiej drogówki, dokonali lustracji w rejonach szkół i placówek oświatowo – wychowawczych na terenie naszego powiatu.

 

– Celem realizowanych działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach szkół. Ogółem policjanci przeprowadzili na terenie naszego powiatu 30 kontroli. W 6 przypadkach ujawnili nieprawidłowości w oznaczeniu przejść dla pieszych. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak dobrej widoczności znaków oraz brak oznakowania pionowego „przejścia dla pieszych” – informuje asp.szt.Krzysztof Błaszczak.

W trosce o bezpieczeństwo w rejonach szkół, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu skierowała do zarządców dróg, 6 wniosków o poprawę widoczności i uzupełnienie brakujących znaków.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments