5MBOT będzie współpracowała z PGE

Pismo o współpracy zostało podpisane 5 lipca przez prezesa PGE Dystrybucja Jarosława Kwaska oraz płk. Mieczysława Gurgielewicza Dowódcę 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i płk. Witolda Bubaka, Dowódcę 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z inicjatywy wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

 

Dokument określa zasady stałej współpracy na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego. Współpraca obejmuje m.in. wsparcie podczas usuwania awarii energetycznych w stałych rejonach odpowiedzialności brygad OT, w ramach posiadanych sił i środków, zgodnie z przeznaczeniem WOT, wykorzystanie potencjału w realizacji szkoleń specjalistycznych, a także organizację wspólnych ćwiczeń i treningów.

 

– 5. i 6. Brygada WOT to wyjątkowa grupa ludzi, którzy są gotowi do tego, żeby w różnych sytuacjach kryzysowych pozostawać do dyspozycji mieszkańców. (…) dzięki współpracy tych dwóch Brygad, a także PGE Dystrybucja dochodzi teraz do sformalizowanego zadeklarowania gotowości do współpracy – zaznaczył wojewoda mazowiecki.

Płk Mieczysław Gurgielewicz, Dowódca 5 brygady Obrony Terytorialnej zapewniał, że dzięki współpracy z PGE wzrosną kompetencje żołnierzy w zakresie wsparcia społeczeństwa oraz w reagowaniu na sytuacje zagrożenia, dzięki czemu Wojska Obrony Terytorialnej będą mogły lepiej zabezpieczać i wspierać nasze społeczeństwo w sytuacji zagrożenia.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments