57-letni przasnyszanin stracił prawie 5 tys. złotych. Chciał opłacić córce nowy telefon

57 – letni mieszkaniec Przasnysza myślał, że opłaca córce zakup nowego telefonu. Padł ofiarą oszustwa. Stracił prawie 5 tys. złotych.

 

W środę, 31 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosił się przasnyszanin informując, że padł ofiarą oszustwa.

– Nieznana mu osoba podszywając się pod jego córkę nadesłała mu wiadomość tekstową z informacją o uszkodzeniu telefonu i zmianie dotychczasowego numeru. Następnie poprosiła o dokonanie przelewu celem opłacenia nowego telefonu. Zgłaszający dokonał przelewu pieniędzy w kwocie 4999 zł na wskazany numer konta – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

57 – latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, gdy sprawca usiłował wyłudzić od niego kolejny przelew, tym razem na zakup laptopa.

– Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu – dodaje rzeczniczka.

Pamiętajmy, że celem przestępców posługujących się tą metodą jest przede wszystkim wyłudzenie 6-cyfrowego kodu i szybka realizacja transakcji z jego użyciem. Ofiara zostaje okradziona ze środków finansowych na swoim koncie bankowym.

Policjanci oraz eksperci od cyberbezpieczeństwa wielokrotnie informują, że pomysłowość złodziei jest ogromna, a lista sposobów na wyłudzenie danych cały czas się powiększa. Bądźmy czujni i dokładnie sprawdzajmy wiarygodność informacji, zanim sięgniemy po własne środki finansowe.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments