5,3 tys. zł na rzecz Michała Figurskiego – to efekt charytatywnych targów odzieżowych w Chorzelach

Wydarzenie zorganizowała grupa WolonWariaci. Głównym celem akcji była pomoc Michałowi Figurskiemu, który w 2019 roku zachorował na nowotwór krtani.

 

Pierwsze charytatywne targi odzieżowe zakończyły się sukcesem.

– Wiele pracy włożonej przez ogrom osób. Dziękujemy w swoim imieniu, jak również rodziny oraz samego Michała Figurskiego – przekazują organizatorzy WolonWariaci i dziękują osobom, które przygotowały stoiska, przekazały fanty na licytację, działaczom z KGW, Urzędowi Miasta i Gminy w Chorzelach, ZGKiM w Chorzelach, TPCh i firmie Techbud Dachy.

Michał Figurski w 2019 roku zachorował na nowotwór krtani.

– Krtań została usunięta, ale guz odrastał. Usuwany był parę razy operacyjnie, przerzucił się jednak na płuca. Michał miał chemię, radioterapię, która z kolei zniszczyła tkanki na szyi do tego stopnia, że pękł przełyk i mężczyzna jest karmiony przez rurkę w brzuchu – informuje stowarzyszenie.

– Później pękła tętnica, doszło do udaru, Michał był sparaliżowany i doszło do afazji (nie umie czytać, pisać). Michał ma w tym roku 4 rocznicę ślubu i bardzo dzielną żonę która o niego walczy i my WolonWariaci wraz z Wami chcemy docenić wagę tej miłości i pomóc w codziennej rehabilitacji – dodają.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments