51-letnia przasnyszanka kliknęła w przesłany link. Straciła ponad 1500 złotych

Pomimo licznych apeli służb mundurowych o dokładne czytanie przesyłanych smsów, wiadomości e-mail oraz nieklikania w podsyłane podejrzane linki, wystarczyło jedno kliknięcie w przesłany przez link, aby 51-latka straciła ponad 1500 złotych. Zanim potwierdzisz płatność danymi logowania bankowego, sprawdź czy adres strony bankowej nie jest fałszywy.

 

W czwartek, 28 marca do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa.

– 51-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego zgłosiła, że nieznany sprawca doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzania mieniem, która będąc wprowadzona w błąd otworzyła przesłany link, umożliwiający sprawcy wypłatę pieniędzy z jej konta powodując straty w wysokości 1528 zł – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Przasnysz.

– Kolejny raz apelujemy o czujność i dokładne sprawdzanie, gdzie i komu udostępniamy swoje dane, hasła dostępu do karty, konta. Nigdy nie klikaj w podsyłane przez nieznane osoby linki! Pamiętaj, że kod CVV do karty podajemy tylko wtedy, gdy sami robimy zakupy, a nie gdy ktoś nas o to poprosi. Jeśli kupujący wymaga od ciebie wejścia w przesłany link, logowania się na stronę płatności elektronicznej, możesz być pewny, że to oszustwo – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments