51-letni przasnyszanin wpadł z nielegalnymi papierosami. Policjanci zabezpieczyli ponad 27 tys. sztuk

27200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 51 – letni mieszkaniec miasta.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

– W piątek w wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu realizowali czynności w sprawie posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku prowadzonych działań policjanci ujawnili u 51 – letniego mieszkańca Przasnysza 27200 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

 

Dzięki działaniom policjantów nielegalny towar nie trafi na rynek, a jego właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karno – skarbowego. Mieszkańcowi Przasnysza grozi wysoka kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Stratę Skarbu Państwa w przypadku gdyby nielegalny towar trafił na rynek oszacowano na 26 tys. 667 złotych.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 miesiąc temu

Szkoda,że nie napisano,że przasnyszanin z dziada pradziada,śmiech na sali,jak się pisze gdzie mieszka to może trzeba napisać do końca skąd mu rogi wyrosły,poprawność polityczna ponad wszystko.jedni obracają takimi pieniędzmi,a my musimy charowac za grosze ,chodzi przecież o to by gonić króliczka,a nie o to by go złapać, ale sukces

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu

Złotówka za papierosa to chyba przesada.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

27.000 papierosów za 26.000. Dobrze że nie pale, bo wychodzi na to że fajki w Polsce droższe niż u Niemca.