51-latek chciał pomóc kuzynce. Stracił prawie 2 tys. złotych

Policjanci cały czas ostrzegają, aby nie wysyłać kodów do płatności mobilnych poprzez konta na profilach społecznościowych. W ten sposób swoje pieniądze stracił 51 – letni mężczyzna, który chciał pomóc kuzynce.

 

Na policję zgłosił się 51 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który padł ofiarą oszustwa internetowego.

– Mężczyzna powiedział, że jego żona dostała od kuzynki wiadomość z prośbą o pożyczkę. Nic niepodejrzewający 51 – latek uwierzył kobiecie, która tłumaczyła, że ma wyczerpany limit płatności, i przesłał dwa kody sytemu mobilnych płatności na łączną kwotę prawie 2000 zł. O tym, że ktoś włamał się na konto społecznościowe kuzynki i rozesłał fałszywe wiadomości z prośbą o pieniądze pokrzywdzony dowiedział się po przesłaniu kodów – relacjonuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 

Policja przypomina, że jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie.

– Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o pożyczkę lub o przekazanie kodu systemu płatności mobilnej – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments