5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza na „Wakacje z WOT”

Letnia przerwa od nauki i pracy oznacza, że w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej ruszają szkolenia podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT”. To ostatni moment na rozpoczęcie procedury rekrutacyjnej.

 

Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT” cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. W okresie od czerwca do września 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce. Z „wakacyjnych szkoleń” mogą skorzystać, także inni ochotnicy, którzy czas letnich miesięcy chcą wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności, poprawę swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

W 2024 roku „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT zaplanowano w trzech terminach. Pierwsza tura szkolenia podstawowego i wyrównawczego rozpocznie się już w najbliższą sobotę – 22 czerwca – tuż po rozdaniu świadectw szkolnych.

 

Kolejne terminy szkoleń podstawowych w 5 MBOT, po których mieszkańcy północnego Mazowsza złożą przysięgę wojskową, to: 9 – 24 sierpnia i 13 – 28 września.

Z wakacyjnego czasu mogą skorzystać również rezerwiści, którzy chcą powrócić do służby. Dla nich przygotowano szkolenie wyrównawcze – tzw. „ósemkę” w terminach: 9-10.08/19-24.08 oraz 13-14.09/23-28.09.

Chcesz wstąpić do 5MBOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem – odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące naboru do służby i prowadzonych szkoleń. Kontakt znajdziesz na stronie:  https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments