5-letni Błażej Rólka z Płoniaw ma wznowę białaczki. Tata chłopca prosi o wsparcie

Pięcioletni Błażej Rólka z Płoniaw – Bramury już raz pokonał raka. Niestety znów musi z nim walczyć. Tym razem z ostrą białaczką limfoblastyczną.

 

– Zaczęło się w trudnych okolicznościach, gdy wybuchła epidemia. Synek nagle zaczął tracić przytomność, przestał oddychać, a diagnoza padła jak grom z jasnego nieba – białaczka. Od razu zaczęło się intensywne leczenie i chemioterapia – pisze tata Błażeja, pan Michał.

Choć Błażejowi udało się wygrać z rakiem, nastąpiła wznowa. Chłopiec musi zmierzyć się z chorobą jeszcze raz – tym razem z ostrą białaczką limfoblastyczną.

– Od września jest w szpitalu, nie chodzi, zmęczony leczeniem bardzo dużo śpi. Do domu wracamy na chwilę, w której Błażej może się zobaczyć z siostrami i dziadkami, a potem powrót do szpitala i leczenia. Na szczęście jest coraz lepiej. Chemioterapia działa i białaczka jest w remisji, ale to strasznie nieprzewidywalna choroba, która nie daje nigdy całkowitego spokoju. Wciąż jest to ryzyko, że znów powróci – przekazuje.

– Choroba wywróciła nasze życie do góry nogami. To Błażej musi znosić ból, zmagać się z ropniakami, przechodzić przez kolejne serie chemii i rehabilitacji. To on, mój mały bohater, który nie traci uśmiechu, chęci do życia, chętnie widuje się z siostrami i dziadkami i jak to dziecko narzeka na szpitalne jedzenie. Jego siła jest moją siłą – stwierdza.

Leczenie białaczki jest refundowane, ale rodzina ponosi koszty dojazdów, leków itp. – To w końcu zaczęło nas przerastać. Jako rodzina potrzebujemy Waszego wsparcia. Każdy gest jest ogromną pomocą w codziennej walce o zdrowie Błażeja – przekazuje pan Michał.

 

 

ren

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
1 rok temu

A gdzie mama tego dziecka bo nic nie wspomniano o niej.Szkoda maluszka

Aneta
Aneta
1 rok temu
odpowiada  Radek

Nie dopytuj się gdzie mama , tylko lepiej wplać przysłowiową dyszka!!!

Radek
Radek
1 rok temu
odpowiada  Aneta

Wpłaciłem i to nie dyszke ja się przypytałem tylko bo dzieciaczke chory a tata tylko a mama na kosmos pojechała

Monia
Monia
1 rok temu
odpowiada  Radek

Mama chłopca jest tylko tatuś robi z siebie pokrzywdzonego brak mu pieniędzy i dlatego zbiera niby dla synka a tak naprawdę dla siebie !

Bartosz Gnojewski
Bartosz Gnojewski
1 rok temu
odpowiada  Monia

Tata Błażeja nie ma możliwości wypłaty pieniędzy „do ręki”!
W serwisie Siepomaga.pl wypłaty następują na podstawie przedstawionych faktur na leczenie, zwroty za przejazdy odbywają się także w oparciu o rachunki!
inaczej jest na serwisach zrzutka.pl oraz pomagam.pl, gdzie pieniądze można swobodnie wypłacać na wskazany prze siebie rachunek bankowy!

Mieszkaniec 123
Mieszkaniec 123
1 rok temu

Radek w piz… już wisz gdzie

Janek
Janek
1 rok temu

W naszym pięknym kraju są rzeczy ważne i ważniejsze. Najważniejsze jest jednak to żeby ksiądz mógł sobie postawić w pcimiu dolnym centrum pielgrzymkowe za 10 baniek. 🙁

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
odpowiada  Janek

człowieku nie komentuj bez potrzeby tylko wesprzyj dziecko

Janek
Janek
1 rok temu
odpowiada  przasnyszanka

wsparłem (pewnie w przeciwieństwie co Ciebie) i co z tego ? mówię nieprawdę ?