49-latek kierował motocyklem, pomimo sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu motocyklem Kawasaki. Okazało się, że 49-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek, 12 września funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Kawasaki.

– Okazało się, że 49-letni mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za wielokrotne kierowanie bez wymaganych uprawnień – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo ponownie odpowie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w razie skazania sprawcy za przestępstwo z art. 244 k.k. sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych – wyjaśnia rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments