47-letnia kobieta straciła pieniądze. Chciała zainwestować w kryptowaluty

Kobieta przelała prawie 1000 zł na wskazany rachunek bankowy oraz zainstalowała na swoim telefonie oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu. Chciała zainwestować w kryptowaluty.

 

W poniedziałek, 7 sierpnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego zgłosiła, że znalazła w Internecie ogłoszenie dotyczące inwestycji w sieć gazociągów.

– Po podaniu swojego numeru telefonu z 47 – latką skontaktował się mężczyzna o charakterystycznym wschodnim akcencie, który przedstawił ofertę inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna zaoferował pomoc w szybkim i prostym pomnożeniu środków finansowych – relacjonuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

Kobieta przelała oszustowi prawie 1000 zł na wskazany rachunek bankowy oraz zainstalowała na swoim telefonie oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu.

 

– Na utworzonym koncie inwestorskim obserwowała zgromadzone i pomnożone pieniądze. Po jakimś czasie konto 47 – latki zostało zablokowane, a kontakt z „doradcą” się urwał – dodaje rzeczniczka.

Policja przestrzega przed uleganiem namowom i instalowaniem na swoim telefonie, tablecie czy komputerze aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia.

– Oszuści często informują, że poprzez zainstalowanie takiego programu pomogą w przejściu przez trudny proces pozyskania środków finansowych. W rzeczywistości uzyskują dostęp do naszego urządzenia. Instalując taki program na życzenie osób, których nie znamy udostępniamy nasze dane, umożliwiamy dostęp do kont bankowych oraz możliwość wykonywania na nich operacji finansowych – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments