45 wykroczeń i 10 przestępstw – system monitoringu w Chorzelach spełnia swoją funkcję

W 2016 roku zamontowano pierwsze kamery na terenie Chorzel. Do tej pory system monitoringu pozwolił na wykrycie 45 wykroczeń i 10 przestępstw.

 

Nagrania, jakie zostały zarejestrowane przez kamery od 2016 roku, czyli od momentu powstania monitoringu, służą jako niepodważalny dowód w prowadzonych postępowaniach i wielokrotnie przyczyniły się do ustalenia sprawców różnorodnych zdarzeń o charakterze kryminalnym oraz antyspołecznym.

W 2021 roku dzięki systemowi monitoringu ulicznego udało się wyjaśnić aż 44 wykroczenia, 8 przestępstw, a także 1 wykroczenie i 2 przestępstwa w ramach pomocy innej jednostce.

 

– Decyzja o zainstalowaniu na terenie Miasta Chorzele kamer monitorujących ulice i newralgiczne miejsca Chorzel, przynosi efekty, których nie sposób przeliczyć na wymierne korzyści materialne. Monitoring działa prewencyjnie, zmniejsza ilość niepożądanych zachowań, pomaga policji ustalić ich ewentualnych sprawców, a w konsekwencji wpływa na zwiększone poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – informuje urząd.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments