44-latek metalową pałką pobił znajomego, zabrał mu dowód osobisty i kartę bankomatową. Chciał w ten sposób odzyskać dług

Policja i prokuratura prowadzą czynności w sprawie rozboju, do którego doszło w prywatnym mieszkaniu. Po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 44 – latka, który jest podejrzany o pobicie swojego znajomego i kradzież dokumentów oraz karty bankomatowej. Został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w miniony weekend do mieszkania 57 – letniego mieszkańca powiatu mławskiego przyszedł jego znajomy i zażądał zwrotu długu.

– Pobił 57 – latka, używając metalowej pałki. Wrócił następnego dnia i po raz kolejny pobił mężczyznę, odbierając mu dowód osobisty i kartę bankomatową. Ranny 57 – latek, dopiero po tym zdarzeniu powiadomił policję. Interweniujący policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala – wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska.

Po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 44 – latka. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, funkcjonariusze odnaleźli nie tylko dowód osobisty poszkodowanego, ale także jego kartę bankomatową.

– Zatrzymany 44 – latek usłyszał w sumie zarzuty rozboju, kradzieży dokumentu oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności – dodaje rzeczniczka.

We wtorek, 9 stycznia decyzją Sądu podejrzany został aresztowany na okres 2 miesięcy.

– Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze czynności policji pod nadzorem prokuratury – informuje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
1 miesiąc temu

Samosąd lincz na bezbronnym

Antek
Antek
1 miesiąc temu

Dobry zwyczaj „Nie Pożyczaj”.