41-latka z powiatu przasnyskiego postanowiła zainwestować w system gazociągów. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

41-latka, która chciała zainwestować w system gazociągów, straciła prawie 40 tys. złotych. Ponieważ, chęć szybkiego i łatwego zysku czasem przysłania zdrowy rozsądek, policja apeluje o ostrożność.

 

W miniony wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się mieszkanka powiatu przasnyskiego, która padła ofiarą oszustwa.

– Kobieta znalazła na popularnej platformie społecznościowej, ogłoszenie o możliwości szybkiego zarobku poprzez inwestycję w system gazociągów. W formularzu zgłoszeniowym 41-latka wpisała swoje dane i numer telefonu, po czym skontaktował się z nią mężczyzna, który miał być przedstawicielem firmy inwestycyjnej. Rozmówca wyjaśnił, na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić. Zachęcona obietnicą dużych zysków 41-latka postanowiła zainwestować na początek prawie 1000 zł – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

– Doradca inwestycyjny polecił kobiecie zainstalowanie aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu. Program ten miał pomóc oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnym przelewów mających na celu wzbogacenie się zainteresowanego. W rezultacie okazało się, że oszuści dzięki zainstalowanej aplikacji uzyskali dostęp do bankowości elektronicznej pokrzywdzonej i wypłacili z konta 41-latki prawie 40 tys. złotych” – dodaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

System gazociągów 😳😳?
Co następne? Kosmodrom?