40. Rajd Polskie Safari – na starcie zobaczymy blisko 70 załóg

Blisko 70 załóg zobaczymy na starcie 40. Rajdu Polskie Safari, którego baza mieści się w Przasnyszu. W weekend 31 lipca – 1 sierpnia na zlokalizowanych wokół miasta odcinkach specjalnych będzie toczyła się rywalizacja między innymi w 3. rundzie Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i 5. rundzie Mistrzostw Europy FIA Strefy Europy Centralnej.

 

– Najwięcej załóg znalazło się na liście zgłoszeń do 3. rundy Mistrzostw Polski w Rajdach Baja. W rywalizacji weźmie udział aż 31 quadów i motocykli, z całą czołówką w klasyfikacjach generalnych sezonu w klasach M (Przemysław Wójcik), Q2 (Łukasz Pacud) i Q4 (Mikołaj Krysik) – informuje Automobilklub Polski.

 

– 25 ekip figuruje na liście zgłoszeń 5. rundy Mistrzostw Europy FIA Strefy Europy Centralnej. Wśród nich są załogi rywalizujące w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Czech i Polski Samochodów Terenowych, a także w markowych pucharze Dacia Duster Motrio Cup. Pod nieobecność Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei szansę na zmniejszenie straty w klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu będą mieli Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska, którzy zajmują drugie miejsce w punktacji grupy T1– czytamy.

W Przasnyszu toczyła się będzie także walka w 3. rundzie Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Tu o trofea powalczy 11 teamów.

Rajd Polskie Safari rozpocznie wieczorem 31 lipca odcinkiem kwalifikacyjnym, po którym najlepsza dziesiątka Mistrzostw Polski wybierze swoje pozycje startowe do niedzielnej walki na sześciu odcinkach specjalnych.

 

Łączna długość prób 40. Rajdu Polskie Safari wyniesie ponad 200 kilometrów.

Na mieszkańców Przasnysza czeka dodatkowa niespodzianka. Podczas ceremonii startu honorowego i mety 40 Rajdu Polskie Safari 2021 na Rynku Miejskim w Przasnyszu będzie można zobaczyć Rajd Polskie Safari w małej skali czyli mnóstwo modeli RC.

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
11 miesięcy temu

Gdzie są mapy odcinków??

booster
booster
11 miesięcy temu

Na zwirowni pierzchały będzie odcinek??

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  booster

W niedzielę na żwirowni Morawy, na brodzie w Nowym Drążdżewie.

Michał
Michał
11 miesięcy temu

A drogi z poprzednich edycji dobrej pory nie są poprawione

den
den
11 miesięcy temu
Reply to  Michał

To popraw będziesz miał lepsze samopoczucie . przez rok byś elegancko wygładził i zrobił coś dobrego 🙂

prawda boli
prawda boli
10 miesięcy temu
Reply to  Michał

Dzieje się źle, nie dzieje się też źle, jeśli by tak było jak piszesz to nie czekał byś rok na napisanie takiego komentarza, a raczej zgłosił byś odpowiednim osobą o całej sytuacji, ale cóż Polak musi po narzekać