40-latek zatrzymany za posiadanie amfetaminy.

Policjanci kryminalni zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Ciechanowa podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku własnej pracy ustalili, że 40 – letni mieszkaniec Ciechanowa jeżdżący Mercedesem po terenie miasta posiada narkotyki. W dniu 22 stycznia 2020 roku policjanci zauważyli zaparkowany pojazd w miejscowości Szczurzynek. W samochodzie znajdowali się znani funkcjonariuszom dwaj mężczyźni.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W pojeździe znajdował się biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Wstępne badania wykazały, że znaleziona substancja to amfetamina. 40 – latek oświadczył, że substancje znalezione w pojeździe należą do niego.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejną substancję zabronioną. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 3,59 gramów amfetaminy. Ciechanowianin usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że pasażer tego pojazdu, 36 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za posiadanie narkotyków grozi do trzech, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments