40-latek po alkoholu wsiadł za kierownicę. W aucie przewoził troje dzieci

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierującego volvo, Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie, a ponadto przewoził troje dzieci. 40-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

– W minioną sobotę (17.02)  kilka minut po godz. 20 na ul. Sońskiej w Ciechanowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu – informuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

– Mężczyzna przewoził swoim samochodem troje dzieci – dwoje siedmiolatków i ośmiolatka. Dzieci zostały przekazane pod opiekę matki. 40-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – dodaje rzeczniczka.

Zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń „kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych”. W takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments