4. Otwarte Mistrzostwa Jednorożca w Badmintonie za nami

W ramach mistrzostw odbyły się 3 subturnieje Junior & Familiada & Senior BadKurp CUP 2021. Zmagania odbyły się w dniach 28-29 sierpnia.

 

Laureaci w kategoriach juniorskich i rodzinnych, które rozgrywane były w pierwszym dniu turnieju, 28 sierpnia:

Gra pojedyncza dziewcząt U-9

  • Gabrysia TWORKOWSKA (JKB BadKurp Stegna)
  • Iga ZABIELSKA (JKB BadKurp Stegna)
  • Ala JASTRZĘBSKA (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra pojedyncza chłopców U-9

  • Jan KRÓL (AB Bolesławiec)
  • Szymon SIWOSKI (JKB BadKurp Stegna)
  • Igor BRZOZOWY (Jabłonna)

 

Gra pojedyncza dziewcząt U-1

  • Agata GRABOWSKA (Małowidz)
  • Julka OSTASZEWSKA (JKB BadKurp Stegna)
  • Marysia SIWOSKA (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra pojedyncza chłopców U-11

  • Julek KRUKOWSKI (JKB BadKurp Stegna)
  • Jan KRÓL (AB Bolesławiec)
  • Piotr MARKOWSKI (Stegna)

 

Gra pojedyncza dziewcząt U-13

  • Maja BRZOZOWA (JKB BadKurp Stegna)
  • Zuzanna GRABOWSKA (Małowidz)
  • Maja OSTASZEWSKA (JKB BadKurp Stegna)
  • Wiktoria ZABIELSKA (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra pojedyncza chłopców U-13

  • Michał RASZCZUK (AB Bolesławiec)
  • Alek BRZOZOWY (Jabłonna)

 

Gra pojedyncza chłopców U-15

  • Maciek BRZOZOWA (JKB BadKurp Stegna)
  • Michał RASZCZUK (AB Bolesławiec)
  • Jakub GROSZYK (JKB BadKurp Stegna)
  • Kacper BRZOZOWY (Jabłonna)

 

Dodatkowo młodzi zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej, do zdobycia był puchar dla najlepszej drużyny juniorskiej.

Po podsumowaniu punktów klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

  1. Jednorożecki Klub Badmintona “BadKurp”
  2. Akademia Badmintona Bolesławiec

 

Po rozgrywkach juniorskich rywalizację rozpoczęły pary rodzinne w dwóch kategoriach: Familiada Młodzik & Familiada Junior. W kategoriach rodzinnych nie było przegranych i zwycięzców, chociaż rywalizacja była zacięta ,ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa.

Drugiego dnia rozegrany został turniej dorosłych – Senior BadKurp 2021. – Poziom i styl gry jaki zawitał wraz z zawodnikami do Jednorożca napawa nas z jednej strony optymizmem na rozwój tej dyscypliny w regionie, a z drugiej nie pozwala nam spoczywać na laurach tylko ciężko trenować i gonić innych – informuje zespół.

Wyniki:

 

Gra pojedyncza kobiet OPEN

  • Magdalena CHORĘBIEWSKA (Białystok)
  • Grażyna KOPACZEWSKA (Białystok)
  • Maja BRZOZOWA (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra pojedyncza mężczyzn poziom A

  • Maciej MAZUR (AB Bolesławiec)
  • Michał FALKOWSKI (Białystok)
  • Mariusz BACŁAWSKI (KS Badminton Ostrołęka)

 

Gra pojedyncza mężczyzn poziom B

  • Damian BIERDNIK (Lipowiec Kościelny)
  • Dariusz DZIEKOŃSKI (KS Badminton Ostrołęka)
  • Maciej BRZOZOWY (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra mieszana OPEN

  • Katarzyna NIEMIEC (Otwock)
  • Jacek NOWAKOWSKI (Łowicz)
  • Magdalena CHORĘBIEWSKA (Białystok)
  • Michał FALKOWSKI (Białystok)
  • Honorata KRUKOWSKA (JKB BadKurp Stegna)
  • Adam KRUKOWSKI (JKB BadKurp Stegna)

 

Gra podwójna mężczyzn OPEN

  • Krzysztof CHORĘBIEWSKI (Białystok)
  • Wiesław KRUKOWSKI (JKB BadKurp Stegna)
  • Maciej MAZUR (AB Bolesławiec)
  • Michał RASZCZUK (AB Bolesławiec)
  • Andrzej DZIEKOŃSKI (KS Badminton Ostrołęka)
  • Dariusz DZIEKOŃSKI (KS Badminton Ostrołęka)

 

W tej kategorii, podobnie jak w rywalizacji juniorskiej, był do zdobycia puchar dla najlepszej drużyny.  Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja zespołowa rozstrzygnęła się następującym wynikiem:

  1. BIAŁYSTOK – 659 pkt.
  2. Jednorożecki Klub Badmintona “BadKurp” – 550 pkt
  3. KS Badminton Ostrołęka – 440 pkt.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments