39-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego stracił pieniądze. Chciał pomóc w opłaceniu zakupów

Oszust włamał się na konto w mediach społecznościowych mieszkańca powiatu przasnyskiego i wysłał prośbę o opłacenie zakupów.

 

Wczoraj (25.07) przasnyscy funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kolejnym oszustwie, za pomocą popularnego komunikatora na jednym z portali społecznościowych.

– Sprawca włamał się na konto społecznościowe mieszkańca powiatu przasnyskiego. Oszust podszył się pod mężczyznę i wysłał wiadomość do 39 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego z prośbą o pomoc przy opłaceniu zakupów. Proponował łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu w systemie płatności elektronicznej – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

– Przekazany kod wystarczył, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Pokrzywdzony stracił 250 złotych. Gdy zrozumiał, że padł ofiarą oszusta sprawę zgłosił organom ścigania – dodaje.

Teraz sprawcy szukają policjanci oraz apelują o rozwagę. Oszuści działają na terenie całego kraju licząc na szybki zysk. W takiej sytuacji nie działajmy w emocjach i nie ulegajmy presji rzekomych bliskich.

Aby nie paść ofiarą oszustów policja radzi weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Z reguły oszuści wyłudzający kod  nie wiedzą nic o osobach, pod które się podszywają, albo tylko tyle, ile wyczytały z ich przechwyconego konta.

– Jeśli mamy wątpliwości co do rzekomego bliskiego, najlepiej po prostu do niego zadzwonić – apelują funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments